Díky tomu, že do programu nebylo zařazeno 5 materiálů s úmyslně urážlivými názvy, skončili jsme ještě za světla.
Čižiňák do zastupitelstva poslal 5 materiálů, zčásti ty, s kterými neuspěl posledně – totiž zavázat budoucí, ještě nezvolené zastupitelstvo, že na svém území nepovolí hrací automaty, a výzvu soudu, dát předběžné opatření, aby soud, který ještě nezasedl, zakázal obviněným radním manipulovat s penězi. I když ten návrh může podat sám, chtěl, aby ho podalo zastupitelstvo. Akorát, že z oposice přišlo jen 6 zastupitelů, takže naděje na prosazení takového usnesení byla nulová.
Pavlík přišel i s novými nápady – kdy se snažil populisticky vyřešit věci dávno již řešené – problematiku elelktrokoloběžek či znovu zavést povinnost vylepovat parkovací karty na přední sklo aut, aby se poznalo, kdo je z Prahy 1 a kdo ne.
Problém s parkováním není v tom, má-li někdo za oknem kartičku, když jsou všechny parkovací karty nahrány v systému a podle toho parkující auta kontroluje autíčko s kamerami a posílá podklady pro udělení pokut. Problém je v tom, že na parkovacích zónách, kdekoliv mohou parkovat elektoauta, sdílená auta či Ukrajinci, kteří jakékoliv předpisy ignorují.
Vrcholným číslem však byl předložený materiál, kde Čižiňákovi měl Burák dát podklady k odpovědi na interpelaci pí Pichlové Šťastné. Ta jej v prosinci interpelovala s žádostí o vysvětlení, proč ji uráží a otírá se o ni na zastupitelstvu i na sociálních sítích.
Místo, aby se prostě omluvil, tak žádal ostatní radní, aby mu dali podklady pro to, že ji uráží oprávněně.
Hlavním tématem se spoustou vášní a urážek byl návrh soudního smíru s fou Meltex, tedy s paní Tykačovou. Ta koupila ve veřejné soutěži před 15 lety 38 půd za 301,5 milionů. (dalších 30 půd koupila přes svou druhou firmu ARTA, kde už soudní spor skončil smírem, kde se z původně žalovaných 90 milionů podařilo snížit na pouhých 45 milionů, tedy zhruba o polovinu).
Meltex koupil 38 půd za celkem 301,5 milionů a následně zažaloval městskou část v případě 29 půd (koupených za 211 milionů) o celkem 136 milionů s tím, že se snažil prokázat skryté vady a také to, že podle s půdami koupených stavebních povolení se to nedalo postavit.
Problém je v tom, že půdy kupoval Meltex (po osobní prohlídce každé z nich) tak, jak leží a běží a řadu žalovaných vad sám způsobil, Typickým příkladem je několik půd, původně s dřevěnou podlahou, kterou vyboural, místo ní dal 50 centimetrovou vrstvu betonu, což mělo za následek porušení statiky domu a nutné zabezpečovací práce, které pak na MČ Praha 1 požadoval jako skrytou vadu,
Spor s Meltexem se táhne zhruba 10 let a v něm náš právník dosáhl postupným mediačním jednáním a vyvracením jednotlivých sporných argumentů toho, že nároky Meltexu z původních 136 milionů se snížily na 29 milionů.
Tedy v porovnání se sporem s Artou dost podstatný úspěch – ze zhruba 50% jsme se v tomto případě dostali na 21 %.
Čižinský ovšem vyhlásil svatou válku paní Tykačové, která ve svých koupených půdách již 15 let provozuje krátkodobé ubytování. Ne proto, že to provozuje (i když i to se hodí), ale proto, že je manželkou miliardáře a neomarxistické sdružení Praha sobě i s jeho odnoží na Praze 1, závidí všem majetným a nejraději by jejich majetky vyvlastnilo, když už ne znárodnilo,.
Takže projednávání tohoto bodu bylo smrští urážek, obviňování z korupce, pochopitelně hlavně na mě, který materiál předkládal, i když byl zpracován právním oddělením jakožto výsledek jednání o právním sporu.
Argumentace šla až tak daleko, že já, jako zastupitel za TOP 09 jsem spřažen s radním pro majetek na hlavním městě, rovněž za TOP 09, který má za manželku, co čert nechtěl, dceru paní Tykačové. Zkrátka komplot a korupce, kam se Čižinský podívá. Tento excelentní právník je přesvědčen, aniž zná detaily, že se máme soudit dál, že ten spor určitě vyhrajeme. Ale není to jisté, také můžeme prohrát a pak budeme platit nejen 136 milionů, ale i příslušenství ve výši 75 a půl milionů. Dohodnutý smír je dar zlotřilé TOPky rodině paní Tykačové a za to nás nechá všechny zavřít.
Začíná naplno běžet předvolební kampaň. Podle údajů příslušných úřadů naplno funguje předvolební turistika, kdy údajně 900 přívrženců neobolševické party kamarádů, kteří sbírají podpisy u východů z metra nebo na předvolebních mítincích jiných stran a pro veřejnost připravených veřejných akcích. Ti, kteří díky tomu nejsou nikomu odpovědní, protože nemají žádnou strukturu členů, či orgánů, která by je případně pohnala k odpovědnosti za jejich činy.
Tak ti, spolu poskytovatelé virtuálních adres pro lidi skrývajícími se před úřady a kontrolami úřasdů, dosáhli toho, že počet oficiálních obyvatel Prahy 1 přesáhl 30 tisícovou hranici, která umožňuje zvýšit počet zastupitelů až na 35 mandátů.
Malé strany budou mít problémy s naplněním kandidátek, což Praha 1 sobě právě pro falešné ubytování mít nebude.
Jen si uvědomte, že z 6 aktuálních zastupitelů zvolených za Praha 1 sobě, jen 2 skutečně na Praze 1 bydlí – Čižinský a Talacková.
Ostatní jsou zde jen virtuálně – Počarovská bydlí v Korunní ulici na Vinohradech, tuplovaný magistr Brož bydlel ve vile svých rodičů v Bubenči a nikoliv na Kampě, nyní se údajně přestěhoval na Prahu 2, ale hodlá kandidovat opět zde na Praze 1.
Špaček bydlel Bůh ví kde, ale rozhodně ne tam, kde udával – nikdo ho tam neznal, Skála bydlel v Suchdole a nikoliv v Říční ulici, jak udával. Oba se však již svých mandátů vzdali.
Zajímavou osobností je Špačkův náhradník Ge. Ten bydlí v malém bytě v Náprstkově ulici, kde kromě něho (?) je hlášeno zhruba 15 osob z příbuzenstva – samí Ge a Ge.
V komunálních volbách je také možno preferenčními hlasy změnit pořadí na kandidátkách. Vykroužkováním je možné upřednostnit z kandidátních listin ty kandidáty, kteří mají důvěru veřejnosti, aby hájili jejich zájmy. Hájit zájmy občanů Prahy 1 je součástí slavnostního slibu, který při přejímání mandátu slavnostně skládají.
A tak se podívejte, jak Vaši důvěru naplňují.
U pirátů došlo k situaci, že klub pirátů se rozkmotřil s místní pirátskou buňkou, což je jejich problém. Problém občanů, kteří jim dali důvěru, je to, že začali jednání zastupitelstva ignorovat a jak Vích, tak i manželé Nazarští se jednání zastupitelstva neúčastní. Jak tedy naplňují svůj slib, daný občanům, že budou hájit jejich zájmy?
Dále je zde pan Kotas, známý vinárník, který získal 1.278 preferenčních hlasů, a z 10. místa přeskočil díky preferenčním hlasům své kolegy na kandidátce.
Problém je v tom, že preferuje své zájmy vinárníka nad zájmy občanů. Prakticky vždy přicházel na jednání zastupitelstva až odpoledne se zpožděním. Prostě se musel vyspat.
V poslední době to však dosáhlo vrcholu., Na poslední zastupitelstva, která začínala obvykle od 10 hod., se dostavoval až v půl osmé. Na posledním zastupitelstvu dorazil 10 minut před tím, než byl program jednání vyčerpán a jednání bylo ukončeno.
Zvažte, jakým způsobem hájí zájmy občanů, kteří ho svými preferenčními hlasy vytáhli z 10. místa až do zastupitelstva.